EN ISO 20345

Wszystkie rodzaje obuwia ochronnego ATLAS® spelniają wymogi normy EN ISO 20345. Ponadto ATLAS® oferuje najnowocześniejsze rozwiązania techniczne w zakresie komfortu użytkowania, ergonomicznej budowy oraz klimatu wewnątrz obuwia.

S1
Odpowiada wszystkim podstawowym wymogom normy EN ISO 20345, a dodatkowo jest wyposażone w funkcje istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa, jak np. możliwość pochlaniania energii w obszarze pięty, zamkniętą strefę pięty oraz antystatyczne wlaściwości podeszwy zewnętrznej.

S1P
Odpowiada wszystkim podstawowym wymogom normy EN ISO 20345 S1, a dodatkowo jest wyposażone w międzypodeszwę odporną na przebicie.

S2
Bazując na obuwiu ochronnym zgodnie z normą EN ISO 20345 S1, modele te są dodatkowo wyposażone w specjalnie hydrofobowaną skórę, która jest przewidziana w szczególności dla tych zakresów zastosowania, w których spodziewany jest wplyw wilgoci.

S3
Bazując na normie EN ISO 20345 S2 modele te są dodatkowo wyposażone w międzypodeszwę odporną na przebicie. Ochronę przed wilgocią zapewnia szczególnie hydrofobowana skóra wierzchnia. Wyprofilowana podeszwa zapewnia stabilne i bezpieczne użytkowanie.