Bezmetalowa antyprzebiciowa miedzypodeszwa

Antyprzebiciowa międzypodeszwa XP® zbudowana jest z termoplastycznego materiału polyamidowego i odpowiada wymaganiom normy  EN ISO 20345 S3. Ten wysoko zaawansowany technologicznie materiał w porównaniu z metalową międzypodeszwą antyprzebiciową  jest  ekstremalnie lekki i elastyczny. Poprzez elastyczność technologii i  strukury materiału XP® stopa optymalnie dopasowuje się do elastyczności podeszwy obuwia.

Co oznacza to w praktyce: podłużna elastyczność podeszwy zapewnia niezwykłą pewność chodzenia  podczas nieoczekiwanego  spotkania z nierównym podłożem co redukuje zdecydowanie  ryzyko potknięć. Ponadto międzypodeszwa jest neutralna na wachania temperatury i nie przewodzi zimna.

Tworzymy niezależnie od branży obuwie ochronne o technologii XP® . Proponujemy nie tylko  przewiene sandały lecz również modele GORE-TEX®, które są wyposażone w technologię XP® .

Proszę podczas wyboru Państwa środków ochrony indywidualnej zwracać uwagę na rożnorodne własćiwości zastosowania wkładki  antyprzebiciowej. Obecnie są dostępne ogólne rodzaje wkładek antyprzebiciowych w środkach ochrony indywidualnej. W zastosowaniu są materiały z metalu lub z tworzyw niemetalowych. Każde z nich spełniają minimalne wymagania norm w obszarze antyprzebiciowości, które są wymienione przy obuwiu ochronnym, jednakże każde posiadają różne zalety i wady:

Wkładka niemetalowa: jest lżejsza, elastyczniejsza i wypełnia większy obszar powierzchni obuwia  w porównaniu do metalowej. Jednakże wytrzymałość na przebicie jest uzależniona od kształtu przedmiotu (np. średnicy, geometrii, ostrości)

Wkładka metalowa: jej ochrona jest  w mniejszym stopniu podatna na kształt  przedmiotu (np. średnicę, geometrię, ostrość). Na podstawie ograniczeń w produkcji obuwia powierzchnia obszaru ochronnego nie pokrywa tego samego obszaru powierzchni obuwia. 

Wytrzymałość na przebicie poddawana  jest kontroli w  naszym zakładzie poprzez zastoswanie testu gwożdzia o średnicy 4,5 mm i użyciu siły nacisku 1100 N. Większa siła nacisku bądż mniejsza średnica gwożdzia może zwiększyć ryzyko przebicia. W tego typu przypadkach są również  brane pod uwagę alternatywne postępowania zapobiegające w/w zdarzeniom.

W przypadku pytań dotyczących rodzajów wkładek antyprzebiciowych w Państwa obuwiu ochronnym prosimy o kontakt. Z przyjemnoscią służymy Państwu doradztwem!