NOWA INWESTYCJA BUDOWLANA ATLAS® NEUBAU 4.0

Ważnymi filarami rozwoju lokalizacji były nowe budynki centrum administracyjno-logistycznego w latach 2002 i 2008. W roku 2014 i 2018 powstały dwie dodatkowe hale logistyczne, każda o powierzchni 3000 m². Ostatnia inwestycja budowlana, która zakończyła się w listopadzie 2020 roku ma bardzo szczególny charakter. Po 18 miesiącach budowy w centrum terenu zakładu w Dortmundzie powstała hala produkcyjno-logistyczna o powierzchni 3500 m², zbudowana zgodnie z najnowszymi zdobyczami techniki.

Please note: Once you watch the video, data will be transmitted to Youtube/Google. For more information, see Google Privacy.

Nowoczesne miejsca pracy

W nowej hali produkcyjnej nowe miejsca pracy od zaraz znajdzie łącznie 50 pracowników z działu finalnego wykończenia, tzw. finish. W trosce o dobre samopoczucie zespołu szczególną uwagę zwrócono na przyjemny klimat w halach, który zapewnia system wentylacji. Zaprojektowane z rozmachem okna ścienne i dachowe zapewniają dużo światła dziennego. Nowa szatnia i pomieszczenia socjalne oferują również dużo przestrzeni i komfortu.


Logistyka 4.0

Nowe powierzchnie magazynowe zapewniają dużo miejsca na materiały produkcyjne i gotowe obuwie ochronne. Wózek wysokiego składowania do wąskich korytarzy osiąga przy maksymalnej prędkości łącznie 2000 miejsc paletowych, dzięki czemu może szybko i skutecznie dostarczyć niezbędne materiały produkcyjne.


Praca i dobre samopoczucie

Wewnątrz i na zewnątrz nowego budynku stworzono wiele miejsc, w których wszyscy pracownicy mogą spędzać przerwy. Powierzchnie te powinny zachęcać do wspólnego odpoczynku – czy to w zieleni pod drzewami, czy na ławkach przy fontannie: tutaj każdy może znaleźć miejsce dla siebie.


Zrównoważona eksploatacja

Szczególną uwagę zwrócono na zrównoważoną eksploatację budynku. Cała woda deszczowa z powierzchni dachowych jest zbierana i wykorzystywana do spłukiwania toalet. Energia słoneczna jest zamieniana na napięcie elektryczne za pomocą ogniw fotowoltaicznych, dzięki czemu może pokryć całe zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną. System grzewczy oparty jest na najnowocześniejszych pompach ciepła i może pracować całkowicie bez paliw kopalnych.