ATLAS® – Z PASJĄ DO JAKOŚCI

ATLAS® – firma obuwnicza to jeden z czołowych producentów obuwia ochronnego w Europie. Od momentu założenia w roku 1910 ATLAS® produkuje wysokiej jakości innowacyjne obuwie ochronne. W nowoczesnym zakładzie produkcyjnym w Dortmundzie rocznie wytwarzanych jest 2,6 miliona par obuwia ochronnego i rozsyłanych po całej Europie. Stoi za tym zaangażowany zespół ponad 1450 pracowników. Duże kompetencje produkcyjne opierają się na naszych doświadczonych specjalistach, których know-how stanowi decydujący czynnik sukcesu.

Jako międzynarodowa firma zatrudniająca ponad 1450 pracowników w 5 krajach, ATLAS® jest wiodącym producentem innowacyjnego obuwia ochronnego. Do grona naszych klientów należą czołowe europejskie przedsiębiorstwa przemysłowe i najwięksi przedstawiciele handlu specjalistycznego.

Każdy but ochronny marki ATLAS® jest wyrobem najwyższej jakości, dokładnie dostosowanym do potrzeb klienta. Wytwarzamy nasze wyroby ze starannie wybranych materiałów, z najwyższą niezawodnością i precyzyjnym wykonaniem i nawet jutro będą one zachwycać nabywców. 

MADE IN DORTMUND

W naszej fabryce w Dortmundzie wytwarzane są przez 24 godziny na dobę lekkie i innowacyjne podeszwy do naszych 2,6 milionów par obuwia ochronnego na 8 ultranowoczesnych maszynach PU. Dzięki drukowi 3D, najnowocześniejszym robotom i największemu obecnie na świecie urządzeniu do wtrysku PU, oferujemy naszym klientom najwyższą jakość dla potrzeb ich środowiska pracy. Made in Dortmund! W dziale finalnego wykończenia obuwie ochronne otrzymuje ostatni szlif, zanim będzie gotowe do wysyłki w całej Europie.


ATLAS® JEST ZAWSZE O KROK DO PRZODU

Nasze centrum logistyczne z ponad 300 000 parami butów pracuje szybko, elastycznie i dlatego może zagwarantować tryb dostawy just-in-time ATLAS® dla naszego handlu specjalistycznego i klientów przemysłowych. Nowoczesne centrum logistyczne gwarantuje najszybszy możliwy dostęp do wszystkich naszych produktów wysokiej jakości. Klienci korzystają z naszych innowacji i elastycznej obsługi. Ponad 500 000 pozycji magazynowych w połączeniu ze zoptymalizowaną logistyką dostaw sprawia, że nasze obuwie ochronne jest dostarczane do klienta w ciągu 24 godzin.

 


„Nasza wysoka elastyczność w produkcji i logistyce jest wyjątkowa w tej branży i stanowi podstawę  satysfakcji klienta ze współpracy z nami.”

 

Hendrik Schabsky | CEO, ATLAS®


ATLAS® COMPANY FILM

Please note: Once you watch the video, data will be transmitted to Youtube/Google. For more information, see Google Privacy.

BEMVINDO I ATLAS® BRAZYLIA

Rozwój wyrobów i produkcja to obecnie zadanie globalne. Części skórzane do obuwia ochronnego produkujemy w naszej fabryce w południowej Brazylii. Zakłady produkcyjne ATLAS® znajdują się w stanie Rio Grande do Sul, niedaleko granicy z Argentyną – w mieście uniwersyteckim Lajeado oraz w Bom Retiro.

Podstawowymi wyróżnikami marki ATLAS® były zawsze jakość i wysoka wartość. Stawiamy szczególnie wysokie wymagania naszym produktom, aby ludzie w miejscu pracy byli optymalnie chronieni, a jednocześnie gwarantowany był wysoki poziom komfortu noszenia. Dlatego używamy szlachetnej, wysokiej jakości skóry.

Na południu Brazylii bydło rasy Black Angus jest wypasane na gigantycznej równinie trawiastej, zwanej żartobliwie „największym pastwiskiem krów na świecie”. Ze skóry bydlęcej powstaje wysokiej jakości produkt, który jest czymś więcej niż tylko materiałem. Jakość skóry zapewnia najwyższy komfort noszenia i jest wyjątkowo trwała.

BARDZO SZCZEGÓLNE RELACJE

Codziennie z tych materiałów o najwyższej jakości użytkowej wykonywane są wierzchnie części naszego obuwia, w wielu precyzyjnych fazach roboczych i przy wsparciu najnowocześniejszych technologii produkcyjnych. Ponad 1200 pracowników przy użyciu najnowocześniejszych maszyn do produkcji wytwarza nasze cholewki wysokiej jakości: wierzchnie części obuwia. Następnie przechodzi się do finalnego wykończenia, po którym, po końcowej kontroli jakości, gotowe cholewki butów rozpoczynają podróż do Dortmundu.

 

Nowoczesne wyposażenie budynków oraz zastosowanie zaawansowanych technologii stwarza doskonałe warunki pracy dla pracowników. Podobnie jak bezpłatne przedszkole, które oferuje całodzienną opiekę i posiłki, jest to bardzo szczególna korzyść dla pracowników w Bom Retiro.

 

Więź między niemiecką i brazylijską załogą jest bardzo silna. Ponieważ miasta w regionie Rio Grande do Sul zostały założone przez Niemców i Włochów w latach 1830-1850, około 40 procent pracowników, ze względu na swoje korzenie, mówi po niemiecku. Cała komunikacja w przedsiębiorstwie jest mocno uproszczona, dzięki tym więziom kulturowym, a przez lata w firmie nawiązało się też wiele osobistych przyjaźni.