CZERWIEC 2018


Codzienny obiad

dla młodych bezdomnych 2018

 

Kampania "Kinderlachen" pomaga streetworkerom

Wiele osób z pewnością nadal pamięta olbrzymi kalendarz adwentowy w Dortmundzie – i całkiem słusznie: akcja stowarzyszenia "Kinderlachen e.V." umożliwiła zrealizowanie 24 dobrych uczynków.ATLAS® dostarczył dwa pakiety podarunkowe do kalendarza. Jeden z nich będzie realizowany przez cały czerwiec: jest nim bezpłatny obiad dla bezdomnych młodych ludzi wydawany przez pracowników  streetworkingu w Urzędzie ds. Dzieci i Młodzieży w Dortmundzie Nordstadt. Dzięki kalendarzowi adwentowemu obie instytucje zaczęły współpracować i wspierać ludzi w Dortmundzie. „W okresie Bożego Narodzenia mogliśmy przyjąć darowiznę od "Kinderlachen" i wykorzystać ją w czerwcu” – mówi Harald Landskröner ze streetworkingu w Dortmundzie. Bezdomna młodzież będzie otrzymywać regularne posiłki i wodę do picia w ośrodku w Nordstadt.

 


MAJ 2017


ATLAS®  po biegu B2Run przekazuje dla "Kinderlachen" darowiznę w wysokości 11 000 euro 

 

„Każdy krok w słusznej sprawie” – pod tym hasłem ponad 1000 biegaczy wystartowało 23 maja w biegu firm B2Run. Fabryka obuwia z Dortmund-Wickede ufundowała 10 euro za każdego biegacza z drużyny ATLAS® i w ten sposób może teraz przekazać 11 000 euro dla organizacji pomocy dzieciom „Kinderlachen e.V.”.

 

Po zebranych w przeszłości doświadczeniach ze współpracy firmy ATLAS® ze stowarzyszeniem "Kinderlachen", pojawiło się pragnienie dalszego wspierania wspaniałych inicjatyw tej organizacji w Dortmundzie. „Bieg firm był do tego idealną okazją“ – mówi Maximilian Finke, kierownik ds. Marketingu w ATLAS® - „ponieważ umożliwiło nam to wykorzystanie tej ogólnomiejskiej imprezy pracowniczej w dobrym celu“.

Aby zebrać jak największą kwotę, ATLAS® sprowadził na pokład najliczniejszy team w Dortmundzie: pracowników miasta Dortmund. Pomysł spotkał się z tak dobrym przyjęciem, że miasto zdecydowało się oficjalnie założyć koszulki "Kinderlachen" dostarczone przez ATLAS® i pochodzące ze sprawiedliwego handlu. Łącznie startowało 1024 biegaczy – ATLAS® zaokrąglił tę sumę do 11 000 euro.

„Niezmiernie się cieszymy z tej niewiarygodnej kwoty” – mówi prezes zarządu "Kinderlachen", Marc Peine, „zwłaszcza, że została zebrana w tak piękny i sportowy sposób”. Odpowiednio do tego, darowizna powinna być również przeznaczona na projekty sportowe dla dzieci, takie jak np. „Każde dziecko ma swój klub” – mówi Peine.

Po wspaniałym biegu przy najlepszej pogodzie, ATLAS® pragnie przekazać tę imponującą darowiznę organizacji "Kinderlachen" oraz podziękować wszystkim biegaczom za ich zaangażowanie!


GRUDZIEŃ 2016


Największy kalendarz adwentowy na świecie

 

Dzieciątko Jezus wzbiło się wysoko w powietrze na podnośniku nożycowym. Z towarzyszeniem chóru puzonowego i „czytającego misia” opowiadającego bożonarodzeniową historię, zatrzymało się przed kontenerem z dużą, białą liczbą dwanaście. I wtedy nadeszła ta wielka i długo oczekiwana chwila: Dzieciątko Jezus otworzyło drzwiczki największego na świecie kalendarza adwentowego. Długie oczekiwanie opłaciło się. Jako nagrodę za dobry uczynek, świetlice "Kinderlachen" otrzymały profesjonalną sesję zdjęciową o wartości około 5000 euro. W ramach uroczystej inauguracji, darowizna rzeczowa została symbolicznie przekazana przez ambasadora "Kinderlachen" Matze Knopa i firmę ATLAS®, sponsora dobrego uczynku.

„Cieszymy się niezmiernie, że ATLAS® wspiera nasz długofalowy projekt w Dortmundzie Nordstadt. Dzięki naszym świetlicom "Kinderlachen" chcemy zredukować istniejące nierówności edukacyjne, a oprócz łagodzenia niekorzystnych warunków społecznych i językowych, przede wszystkim od najmłodszych lat wspierać mocne strony tych dzieci” – wyjaśnia Marc Peine, współzałożyciel i prezes stowarzyszenia "Kinderlachen e.V".

Kalendarz adwentowy składa się z 30 kontenerów morskich, ma 15 metrów długości, 13 metrów wysokości, 6 metrów głębokości i waży ponad 64 tony.