CZERWIEC 2020


Logistyka TAFEL

 

Rozbudowa "Dortmunder Tafel", jako jednego z sześciu centrów rozdzielania żywności w Nadrenii Północnej-Westfalii nabiera tempa. Dzięki dodatkowej powierzchni magazynowej i nowemu wsparciu w zakresie logistyki można teraz poradzić sobie z większą ilością towaru na raz. 

Pod koniec roku 2019 regionalne stowarzyszenie Tafel w Nadrenii Północnej-Westfalii podjęło decyzję o rozbudowie, wzgl. budowie sześciu centrów dystrybucyjnych. Cel: zwiększenie możliwości przechowywania podarowanych mrożonych, chłodzonych i suchych towarów w Dortmundzie, Coesfeld/Münster, Aachen, Wuppertalu, Dormagen i Kolonii. 

Duży punkt przeładunkowy w parku przemysłowym Wickede

„Ponieważ możemy teraz transportować większe ilości towarów, oczywiście konieczne jest również posiadanie odpowiedniej powierzchni magazynowej” – wyjaśnia Ansgar Wortmann, członek kierownictwa "Tafel" w Dortmundzie. Również tutaj znalazło się teraz rozwiązanie. Na terenie fabryki obuwia ATLAS® Hendrik Schabsky, CEO firmy ATLAS®, zapewnił punkt przeładunkowy dla naczep siodłowych, przestrzeń magazynową na 150 europalet i wraz z firmą Bloedorn Container GmbH dwa 40-stopowe kontenery chłodnicze. Trzy następne kontenery chłodnicze planowane są na terenie fabryki. W każdym z tych kontenerów mieści się około 20 europalet z mrożonkami. Magazyn przeładunkowy na terenie firmy ATLAS® oferuje łączną przestrzeń magazynową dla ośmiu do dziewięciu pociągów dalekobieżnych, czyli ładunku dużych ciężarówek.


Lipiec 2019


TAFEL DOSTAJE WYPOSAŻENIE

 

Z okazji 15-tych urodzin "Dortmunder Tafel" firma ATLAS® ubrała jej pracowników. Na początku lipca Hendrik Schabsky, CEO firmy ATLAS®, przekazał służbie transportowej 40 wyhaftowanych kurtek typu softshell z logo "Dortmunder Tafel". Dzięki nowym strojom kierowcy stali się ambasadorami marki "Tafel" i bardzo ucieszyli się ze wsparcia.


MARZEC 2018


KOLOROWE TABLICE W FABRYCE OBUWIA

 

W sobotę 17 marca odbyła się specjalna impreza w niezwykłej lokalizacji: ATLAS® przekształcił hale magazynowe w imponującą salę imprezową, aby zorganizować wieczór benefisowy na rzecz "Dortmunder Tafel" .

Na scenie zaprezentowano urozmaicony program z muzyką od klasycznej i flamenco aż po jazz, a artysta kabaretowy z Duisburga, Kai Magnus Sting rozpalił fajerwerk językowy, w ramach którego przybliżył tajniki językowe dialektu Zagłębia Ruhry około 250 gościom.

Ten barwny wieczór prowadził prezenter Formuły 1, Heiko Waßer, który opowiadał również ciekawe anegdoty ze świata sportu.

Po tym, jak pszczółka BVB, Emma powitała gości na początku imprezy, wieczorem na scenę wkroczył kolejny celebryta z tego klubu: Patrick Owomoyela miał w bagażu specjalny prezent, który, wraz z Heiko Waßer, zlicytował na rzecz "Tafel": cały dzień rozgrywek piłkarskich u boku spikera stadionowego Nobby'ego Dickela.

Prezes zarządu "Dortmunder Tafel", dr Horst Röhr był bardzo wdzięczny za wielkie zaangażowanie Hendrika Schabsky'ego, dyrektora naczelnego firmy ATLAS®, który wpadł na pomysł zorganizowania wieczoru charytatywnego.

Ten wieczór był wielkim sukcesem: dla gości, którzy mieli okazję wziąć udział w ciekawej imprezie oraz dla "Dortmunder Tafel", która oprócz zastrzyku finansowego w wysokości 30 000 euro może teraz liczyć na wielu nowych sympatyków.


Luty 2017


ATLAS® i "Dortmunder Tafel"

rozpoczynają kooperację

 

Od połowy lutego fabryka obuwia ATLAS® bezpłatnie udostępniła  "Dortmunder Tafel" część swojego magazynu w Dortmundzie-Wickede. Ponieważ liczba osób potrzebujących w Dortmundzie rośnie, "Tafel" musi mieć coraz większe zapasy żywności. Na szczęście w tym samym czasie wzrosła też liczba darowizn: obecnie "Dortmunder Tafel" odbiera codziennie 11 pojazdami artykuły spożywcze od prawie 174 dostawców i darczyńców. W ciągu tygodnia zbiera się w ten sposób od 84 000 do 108 000 kg żywności. "Tafel" musi sortować towary, a w niektórych przypadkach tymczasowo przechowywać, na przykład gdy supermarkety usuwają ze swojego asortymentu krótkoterminowo artykuły nieżywnościowe lub gdy producenci żywności pozbywają się nadwyżki zapasów. Fabryka obuwia ATLAS® udostępni w przyszłości na stałe około 30 wolnych miejsc paletowych w swoim magazynie: 1„W ten sposób organizacja nie musi wydawać cennych darowizn na wynajem hali, a my możemy się przyczynić do jeszcze lepszej pomocy potrzebującym w Dortmundzie” – mówi dyrektor generalny ATLAS®, Hendrik Schabsky, który sam jest aktywnym członkiem rady doradczej "Dortmunder Tafel". To, że "Tafel" potrzebuje powierzchni magazynowej, wcale nie oznacza, że ​​co tydzień napływa wystarczająco dużo darowanej żywności, podkreśla dr hab. Horst Röhr, prezes zarządu "Tafel". „Wciąż pilnie możemy wykorzystać każdą darowiznę, ponieważ zapotrzebowanie cały czas coraz bardziej rośnie”  – powiedział Röhr. „Jesteśmy bardzo wdzięczni za możliwość tymczasowego przechowywania w firmie ATLAS® dużych, krótkoterminowych darowizn i mamy nadzieję, że w ten sposób zachęcimy inne firmy do pójścia za tym przykładem”.