Wdrożenie dziewiątej maszyny PU w fabryce w Dortmundzie

 

Please note: Once you watch the video, data will be transmitted to Youtube/Google. For more information, see Google Privacy.

ROZBUDOWA ZDOLNOŚCI PRODUKCYJNYCH

Jakość, innowacyjność, elastyczność i niezawodność to najważniejsze elementy składowe w naszej codziennej współpracy. Po uruchomieniu siódmej i ósmej maszyny PU w latach 2018 i 2019, jubileuszowy rok firmy ATLAS® został ukoronowany dziewiątym systemem bezpośredniego wtrysku PU. W ten sposób Twoja marka ATLAS® zrobiła kolejny i ważny krok w kierunku zwiększenia mocy produkcyjnych w zakładzie w Dortmundzie. Również w tym systemie 3 pracowników na zmianę współpracuje z łącznie 8 robotami, gwarantując tym samym najwyższą precyzję i jakość wykonania.


ATLAS® I DESMA

Nasze maszyny PU otrzymujemy od czołowego światowego producenta urządzeń wtryskowych DESMA w Achim koło Bremy. Po zakończeniu produkcji w zakładzie DESMA urządzenie zostaje tam w całości zmontowane i przetestowane. Następnie maszyna jest ponownie demontowana, a poszczególne podzespoły są przewożone do Dortmundu kilkoma naczepami niskopodwoziowymi. Rdzeniem karuzeli, jak potocznie nazywa się to urządzenie obrotowe, jest rdzeń okrągłego stołu o szerokości około 4m. Na nim zamontowanych będzie łącznie 30 jednostek wtryskowych po precyzyjnym ustawieniu stołu obrotowego w hali.


MILIMETROWA DOKŁADNOŚĆ DOPROWADZONA DO PERFEKCJI

Montaż elementów urządzenia to prawdziwa praca zespołowa. Tutaj doświadczeni pracownicy techniczni z ATLAS® współpracują ze specjalistami z DESMA. Wszystkie części muszą być precyzyjnie zmontowane i okablowane, aby urządzenie pracowało później w pełni automatycznie, jak szwajcarski zegarek. Nawiasem mówiąc, pierwszą maszynę PU uruchomiliśmy w 1979 roku w fabryce w Dortmundzie, a wtedy technologia była oczywiście znacznie bardziej prymitywna niż obecnie. W tamtych czasach wiele faz produkcji musiało być wykonywanych z dużą siłą i potem, a podeszwy były wykonywane tylko z jednego materiału, tzw. MONO-PU. Obecnie przetwarzamy wyłącznie nasze dwuwarstwowe podeszwy MPU wykonane z surowców high-tech. 


NAJLEPSZE Z DWÓCH ŚWIATÓW

MPU oznacza wielofunkcyjny poliuretan. Wykorzystujemy to tworzywo według naszej własnej receptury do produkcji wszystkich naszych 2,6 miliona par podeszw rocznie. Potrzebne do tego surowce poliol i izocyjanian są dostarczane kilka razy w tygodniu i przechowywane w naszych zbiornikach magazynowych o pojemności około 50 ton. Te dwa surowce są następnie modyfikowane przez dodanie szerokiej gamy dodatków i w ten sposób dostosowane do zakresu zastosowania podeszwy. Ten proces nazywa się w żargonie technicznym: sieciowaniem. Tak więc surowce są pojedynczo sieciowane, a następnie pompowane do odpowiedniej maszyny produkcyjnej.