FIRMOWE WARTOŚCI ATLAS®

 

Od ponad 112 lat ATLAS® jest synonimem jakości, innowacyjności i poczucia odpowiedzialności. Wartości te znajdują odzwierciedlenie nie tylko w naszych produktach, ale także w naszych działaniach na rzecz zrównoważonej przyszłości i w sposobie postępowania z ludźmi. Aby wykorzystać wszystkie nasze możliwości, musimy zachować przejrzystość, otwarcie komunikować cele naszej firmy i wspólnie działać w odpowiedzialny sposób. To jeden z podstawowych warunków zrównoważonej przyszłości.

Już dzisiaj musimy położyć kamień węgielny dla przyszłego pokolenia, aby również ono mogło wykorzystywać i rozwijać naszą planetę, która posiada wiele ograniczonych zasobów. Dla ludzi odpowiadających za markę ATLAS® to stanowi ich codzienną motywację.

Chcemy dalej konsekwentnie iść tą drogą i realizować bezzwłocznie nasze cele -

Zróbmy zatem NASTĘPNY KROK!

Hendrik Schabsky | CEO, ATLAS®

 ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Jako przedsiębiorstwo rodzinne stale działamy długofalowo i z poczuciem odpowiedzialności Nie tylko klient i produkt stoją w centrum naszych działań, lecz także środowisko naturalne i ludzie. Jesteśmy dumni ze 110-letniej historii naszego przedsiębiorstwa i chętnie spoglądamy wstecz na wiele udanych lat naszego obuwniczego rzemiosła. Czas przyniósł nam wiele, przeważnie pozytywnych, osiągnięć. Również środowisko pracy stale się zmienia i już dzisiaj musimy wiedzieć, jakie będą wymagania jutra. Robimy to razem z naszymi klientami i ludźmi stojącymi za marką ATLAS. Chcemy być niezawodnym i świadomym odpowiedzialności partnerem nie tylko dla naszych klientów, lecz także dla naszych ponad 1450 pracowników.


JAKOŚĆ

Dla nas jakość oznacza nie tylko zastosowanie wyłącznie najlepszych materiałów, lecz także ich doskonałą obróbkę. Jesteśmy producentem obuwia i wytwarzamy nasze produkty, począwszy od skóry bydlęcej aż po gotowy but, całkowicie samodzielnie. Mamy wiedzę o pochodzeniu i znakomitej jakości naszych surowców i łączymy je z rzemieślniczym kunsztem, wspieranym najnowocześniejszymi technologiami. W ten sposób powstaje produkt, który potrafi codziennie na nowo zachwycić klienta.


INNOWACJE

Wymagania naszych klientów są bardzo indywidualne i stale rosną. Musimy te wymagania znać i rozumieć, abyśmy mogli już dzisiaj lepiej pracować nad innowacjami jutra.  Nasz zespół z działu badawczo-rozwojowego stale pracuje nad optymalizacją cech użytkowych naszych produktów. Projektujemy i testujemy nowe materiały na cholewki i podeszwy oraz ich wykańczanie, zarówno w zakładzie w Brazylii jak i w Dortmundzie. Dobrze znamy rzemiosło obuwnicze, ale wdrażamy do produkcji coraz to nowsze technologie, takie jak na przykład druk 3D. Chcemy dzień w dzień rozbudowywać naszą pozycję lidera w zakresie innowacji.


ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

Nie zaczyna się on pod koniec cyklu życia naszych produktów, lecz już na samym początku. Pojęcie zrównoważonego rozwoju rozumiemy nie tylko w aspekcie ekologicznego działania, ale także w sensie społeczno-ekologicznym. Zdefiniowaliśmy jasne cele i już podjęliśmy z sukcesem wiele kroków. Jednak wyzwania dzisiejszej epoki nie są jeszcze rozwiązane i chcemy także, aby w przyszłości środowisko naturalne i ludzie byli w centrum naszych działań, aby także przyszłe pokolenia miały podstawy egzystencji.


PRZEJRZYSTOŚĆ

Musimy w przejrzysty sposób komunikować cele przedsiębiorstwa naszej załodze oraz naszym klientom i partnerom. Dlatego musimy dokumentować nasze cele i działania oraz udostępniać te informacje. Przez wprowadzenie systemów jakości ISO 9001 i 14001 stworzyliśmy podstawy systemu zarządzania, który spełnia dokładnie te cele.

 


TEAMWORK

… sprawia, że praca jest marzeniem. Współpraca wszystkich koleżanek i kolegów stoi u nas na pierwszym miejscu, bowiem tylko razem możemy odnieść sukces. W firmie ATLAS pracują ludzie różnych narodowości i wyznań religijnych, przez co każdy może wnieść własny wkład do ducha zespołu. Na pewno odczujesz to podczas następnej wizyty w Dortmundzie.