ATLAS® RECYCLING SAFETY SHOE

RUNNER 75 GREEN s1P


 

certified by

 

MateriaŁ wierzchni

wykonany w 92% z butelek PET poddanych recyklingowi


Cholewka MESH staje się cholewką PET! Cholewka naszego buta recyklingowego składa się w 92% z przetworzonych butelek PET. Materiał nazywa się poliester REPREVE® i jest już stosowany przez wiele znanych marek. Aby wytworzyć poliester REPREVE®, plastikowe butelki i odpady poprzemysłowe zbierane z całego świata są rozdrabniane, mielone, myte i przetwarzane na wysokiej jakości płatki. Płatki te w procesie topienia są przetwarzane w płynny polimer i wytłaczane przez maleńkie otwory w dyszy przędzalniczej, w wyniku czego powstaje filament, tworzący włókna REPREVE®. Włókna te poddawane są procesowi przędzenia w firmie Unifi i z tak powstałej przędzy tkany jest materiał – poliester REPREVE®, z którego wykonujemy cholewki naszego obuwia ochronnego Recycling Safety Shoe ATLAS®. W złożonym procesie certyfikacji uzyskaliśmy świadectwo U Trust®, które potwierdza spełnianie przez nas standardów certyfikacji REPREVE®.

 

>> Tematem zrównoważonego rozwoju zajmuje się bezpośrednio zarząd firmy ATLAS®. W ten sposób zapewniamy, żeby aspekt zrównoważonego rozwoju był uwzględniany we wszystkich centralnych procesach decyzyjnych przedsiębiorstwa. Dzięki butom ochronnym z materiałów pochodzących z recyklingu chcemy konsekwentnie podkreślać naszą wyraźną zieloną linię: od zrównoważonego pozyskiwania zasobów, poprzez produkcję przyjazną dla środowiska, aż po odpowiedzialny produkt końcowy. Jesteśmy przekonani, że wdrożenie zrównoważonego łańcucha dostaw jest obecnie podstawowym warunkiem długoterminowego sukcesu w prowadzeniu firmy. <<

 

Hendrik Schabsky

CEO w firmie ATLAS® | Szewc piątej generacji

 

RECYCLING PROZESS

 


 

Przędza filamentowa REPREVE®

WYTWARZANA JAK ŻADNA INNA – Z PLASTIKOWYCH BUTELEK Z RECYKLINGU


 

Poliester REPREVE® z recyklingu jest jednym z najlepiej certyfikowanych i identyfikowalnych włókien na świecie. Wysokiej jakości włókna z recyklingu są wytwarzane w 100% z materiałów pochodzących z odzysku, w tym z pokonsumenckich butelek na wodę i odpadów przedkonsumenckich.

 

Dodatek substancji stałych

Podobnie jak w przypadku wszystkich butów ochronnych ATLAS®, podeszwa wykonana jest z naszego własnego MPU® (wielofunkcyjnego poliuretanu). W przypadku obuwia ochronnego z materiałów z recyklingu jeszcze bardziej udoskonaliliśmy proces produkcyjn.

WIĘCEJ INFORMACJI ➔


Wkładka z materiałów z recyklingu

Wkładka Clima Comfort Insole wykonana z materiałów przyjaznych dla środowiska Wkładka Clima Comfort składa się w 86% z ekologicznej pianki Ecofoam (ekopianki) pochodzącej z recyklingu. W rezultacie otrzymujemy najwyższy komfort dla Twoich stóp i zrównoważony rozwój dla naszej planety.

WIĘCEJ INFORMACJI ➔